It was a very fun day at SM City North Edsa The Block Atrium, after we watch the episode 4 and 5 Mobile Unicorn Gundam.
Gundamkitscollection just want to say thank you to bankee.com.ph for the opportunity they gave s modelers to show off our talents.
and we would like to congratulate all the winners and non winners!
see you all in the next Gundam Model Kit Contest!
RANKING NAME ENTRY #
CHAMPION RENAN SALUMBRE 4
1ST RUNNER UP EDWARD ACELAJADO 24
2ND RUNNER UP CARMINA MEDEL 6
CONSOLATIONS (OPEN CATEGORY)
JOHN PAUL PLANTILLA 11
ERIC CAPUCION 1
MICHAEL MANSUETO JANOY 61
GLADYS MAE ROÑO 76
RODEL CRUZ 53
JUNIOR CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
CHAMPION NICOLE ISABELLE DIMLA 6
1ST RUNNER UP JOSHUA ELIS PEDRAGOSA 15
2ND RUNNER UP JOHN WILSON BARRERA 12
CONSOLATIONS (JUNIOR CATEGORY)
RODEL CRUZ 53
JUNIOR CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
1ST RUNNER UP JOSHUA ELIS PEDRAGOSA 15
2ND RUNNER UP JOHN WILSON BARRERA 12
CONSOLATIONS (JUNIOR CATEGORY)
MARK LESTER CUBIL 10
NATHANIEL ELAH MERCADO 3
BORIS LADINES 9
VERONICA CAPUNCION 2
ANTONIO MANUAL ATACADOR 13
NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
CHAMPION LEONIDAS DOMINGO 46
1ST RUNNER UP CELESTINO CLEOFAS 57
2ND RUNNER UP LEAN RALPH BACALZO 69
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY )
image gallery of winners
OPEN CATEGORY
JUNIOR CATEGORY
NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY
NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY
SPECIAL CATEGORY
ANTONIO MANUAL ATACADOR 13
NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
1ST RUNNER UP CELESTINO CLEOFAS 57
2ND RUNNER UP LEAN RALPH BACALZO 69
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY )
GAIL CRUZ 5
MICHAEL DELGADO 6
KEVIN ENRIQUEZ 18
RAINIER STA. MARIA 65
EDUARDO AREJOLA 30
NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
CHAMPION MARK JURCALIS 7
1ST RUNNER UP FINN GABRIEL BUALAT 3
2ND RUNNER UP JOHN ARAGON 12
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY )
SPECIAL CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
CHAMPION SIMON PETER PALMA 4
1ST RUNNER UP NATHANIEL BARRERA 11
2ND RUNNER UP KENT DEPAMAYLO 9
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY )
EDUARDO AREJOLA 30
NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
1ST RUNNER UP FINN GABRIEL BUALAT 3
2ND RUNNER UP JOHN ARAGON 12
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY )
ALLEN JUAN 9
ADRIAN ONGCHANGCO 8
LIAM DIETRICH BITENG 10
EARL JAN PATRICK ELEAZAR 14
RENIELLE MARIE LEAÑO 1
RENIELLE MARIE LEAÑO 1
SPECIAL CATEGORY
RANKING NAME ENTRY #
1ST RUNNER UP NATHANIEL BARRERA 11
2ND RUNNER UP KENT DEPAMAYLO 9
CONSOLATIONS ( NEW CHALLENGER JUNIOR CATEGORY )
KALEL KRISTOFF ANTAZO 16
JOHNNY TANGANCO JR. 18
RAYMOND LIMPIN 10
JOY JOY TRUSA 8
VAN WEILY CHOI 1
VAN WEILY CHOI 1
image gallery of winners
OPEN CATEGORY
NEW CHALLENGER OPEN CATEGORY
information from bankee
images from gundam.info
Thanks for viewing!